تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
اعسار از پرداخت مهریه چه شرایطی دارد؟ متخصص وکالت مهریه طلاق

اعسار از پرداخت مهریه چه شرایطی دارد؟ متخصص وکالت مهریه طلاق

دوشنبه 23 فروردين 1400
1:57
حسنوند

 

 

طلاق توسط وکیل بدون پرداخت مهریه

با توجه به مطالب مارالذکر در صورتی که از زوج (شوهر) از پرداخت اقساط مورد حکم دادگاه  امتناع نماید و مراتب پرداخت آن را انجام ندهد با صدور حکم جلب، به زندان معرفی می شود اما در صورتی که اعسار او ثابت شده و قاضی اقناع گردد که زوج (شوهر) به هیچ عنوان توانایی پرداخت اقساط را ندارد، قاضی دادگاه اقساط را با توجه به شرایط مالی و اقتصادی تعدیل کرده و حکم جلب صادر نمی نماید اما با توجه به مطالبی که عرض شد عملا امکان فرار مدیون از پرداخت مهریه وجود ندارد و تصور غلط برخی از مردم در خصوص قانون جدید مهریه باعث به وجود آمدن مشکلاتی از این قبیل موارد شده است. در این خصوص وکلای موسسه حقوقی ما با تجربه ی بالای خود در این خصوص و تخصص در دعاوی خانواده در کنار شما هستند تا نسبت به این موضوع رای صحیح حقوقی دریافت نمایید و کمترین میزان آسیب چه در اثنای رسیدگی و چه در زمان دریافت حکم را شاهد باشید.

وکیل پایه یک مهریه طلاق

اعسار چیست؟

اعسار در قانون ما به‌معنای رنج و سختی است و حالتی‌ است که فرد به ‌واسطه ی نداشتن سرمایه یا عدم دسترسی به مالش، توانایی پرداخت هزینه دادرسی یا دیون خود را ندارد.

 

اعسار از پرداخت مهریه چه شرایطی دارد؟

زمانی‌که زوجه (زن) جدا از بحث طلاق ، با دادن دادخواست، مهریه خود را از زوج (شوهر) مطالبه می نماید و در این خصوص حکم الزام زوج (شوهر) به پرداخت مهریه زوجه صادر می گردد و نیز زمانی که زوج قصد طلاق زوجه را دارد باید مهریه را به طور کامل پرداخت کند. گاهی زوج(شوهر) قصد طلاق همسرش را دارد ولی توانایی پرداخت مهریه به صورت نقدی را ندارد؛ در این صورت مرد میتواند ضمن دادخواست اعسار، تقسیط پرداخت مهریه را تقاضا نماید. برای این کار باید به یکی از دفاتر خدمات قضایی برای تقدیم دادخواست اعسار مراجعه نماید.

 

وکیل مهریه طلاق

 مدارک لازم برای دادخواست اعسار از مهریه :

1-     راًی محکومیت به مهریه

2-     استشهادیه( شهادت کتبی دو نفر که آشنا به وضع زندگی او هستند و از اعسارش مطلعند)،

3-     فرم صورت کلیه ی اموال منقول وغیرمنقول

4-     میزان وجوه نقدی در کلیه­ی حساب های بانکی و فهرست کلیه­ی نقل و انتقالات اموال در یک سال گذشته میشود.

 

 

 

تقاضای مکرر و مجدد درخواست تعدیل مهریه

از آنجایی که وضعیت مالی زوج امری حدوثی و ناپایدار می باشد، میزان دارایی و درامد افراد هر روز تغییر میکند، ممکن است در اثنای پرداخت مهریه مطابق حکم دادگاه ضمن اقساط اوضاع مالی آنها بهتر شود یا حتی بدتر شود. اینها مقدمه ای برای تقدیم دادخواست تعدیل است.

1-  در حالت اول ممکن است فرد اوضاع مالی‌اش بهبود یابد به نحوی که از اعسار خارج شود.(مثلا پدر یا یکی از اقوام او فوت شود و از جانب آن شخص زوج، صاحب ارثی شود یا مثلا به سبب ارتقای درجه شغلی اش حقوق ماهانه اش افزایش یابد.) به‌این‌ترتیب زوجه (زن) همواره میتواند تغییر شیوه پرداخت به جهت اضافه شدن آنرا از دادگاه بخواهد.

2-   در حالت دوم ممکن است زوج (شوهر) دچار مشکل یا بیماری شود و تا مدتی قادر به کارکردن نباشد یا به دلیل افزایش قیمت سکه و اختلاف فاحش آن با مبنای توافق و دستور پرداخت توسط دادگاه زوج قادر به پرداخت آن نگردد یا مواردی از این قسم دلایل ، به این ترتیب وی (معسر) میتواند تغییر شرایط پرداخت و تعدیل آن را از دادگاه بخواهد (به این وارد درخواست تعدیل پرداخت مهریه می گویند.)

 

با توجه به موارد معنونه از آنجایی که دعاوی خانوادگی از جمله مهریه از آزاردهنده ترین دعاوی برای اشخاص هستند و دوندگی بسیار شدید و زیادی در دادگاه ی خانواده دارند، وکلای ما در موسسه حقوقی .... در کنار شما هستند تا ضمن احقاق حقوق حقه شما عزیزان ، آرامش شما کماکان برقرار باشد.

.

 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 137 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به وکیل ملکی متخصص ملک زمین مشارکت است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|