تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
خرید از چین
اینترفایل|فروشگاه فایل
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
مرکز الکترونیک طهران
فروشگاه محصولات بهداشتی
Barabas Ropa de hombre
دامنه های آزاد شده
خرید سیسیکم
خرید و فروش دامنه
ساندویچ پانل
خرید روغن خراطین
خرید iptv
ای توپی پوزیشنر
خرید سیسیکم
روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
وکیل مهریه تصور غلط برخی از مردم در خصوص قانون جدید مهریه

وکیل مهریه تصور غلط برخی از مردم در خصوص قانون جدید مهریه

يکشنبه 12 ارديبهشت 1400
16:31
حسنوند

 وکیل مهریه تصور غلط برخی از مردم در خصوص قانون جدید مهریه

وکیل مهریه وکیل طلاق تهران

از آنجایی که در این قبیل پرونده ها و دعاوی مستلزم مراجعات مستمر و پیگیری های مکرر و طرح دعاوی متعدد علیه زوج می باشد و دعاوی خانواده از آزاردهنده ترین دعاوی در دادگستری شما می توانید با اخذ وکیل مهریه یا  وکیل طلاق ، اجرت المثل ایام زوجیت خود را مسترد نمایید، موسسه حقوقی ما با داشتن وکلای مجرب در زمینه وصول مهریه با سابقه ای بیش از 17 سال موفق در زمینه دعاوی حقوقی کیفری و علی الخصوص خانواده می باشد در پیمایش با اسایش این مسیر در کنار شما خواهیم بود تا ضمن  طی مسیر دادرسی با طیب خاطر و آرامش ضمن فراغ خاطر از نتیجه دعوای طرح شده شاهد نتیجه ای منطبق با احقاق حقوق حقه شما باشیم

 

 

طلاق توسط وکیل بدون پرداخت مهریه

با توجه به مطالب مارالذکر در صورتی که از زوج (شوهر) از پرداخت اقساط مورد حکم دادگاه  امتناع نماید و مراتب پرداخت آن را انجام ندهد با صدور حکم جلب، به زندان معرفی می شود اما در صورتی که اعسار او ثابت شده و قاضی اقناع گردد که زوج (شوهر) به هیچ عنوان توانایی پرداخت اقساط را ندارد، قاضی دادگاه اقساط را با توجه به شرایط مالی و اقتصادی تعدیل کرده و حکم جلب صادر نمی نماید اما با توجه به مطالبی که عرض شد عملا امکان فرار مدیون از پرداخت مهریه وجود ندارد و تصور غلط برخی از مردم در خصوص قانون جدید مهریه باعث به وجود آمدن مشکلاتی از این قبیل موارد شده است. در این خصوص وکلای موسسه حقوقی ما با تجربه ی بالای خود در این خصوص و تخصص در دعاوی خانواده در کنار شما هستند تا نسبت به این موضوع رای صحیح حقوقی دریافت نمایید و کمترین میزان آسیب چه در اثنای رسیدگی و چه در زمان دریافت حکم را شاهد باشید.

اعسار چیست؟

اعسار در قانون ما به‌معنای رنج و سختی است و حالتی‌ است که فرد به ‌واسطه ی نداشتن سرمایه یا عدم دسترسی به مالش، توانایی پرداخت هزینه دادرسی یا دیون خود را ندارد.

 

اعسار از پرداخت مهریه چه شرایطی دارد؟

زمانی‌که زوجه (زن) جدا از بحث طلاق ، با دادن دادخواست، مهریه خود را از زوج (شوهر) مطالبه می نماید و در این خصوص حکم الزام زوج (شوهر) به پرداخت مهریه زوجه صادر می گردد و نیز زمانی که زوج قصد طلاق زوجه را دارد باید مهریه را به طور کامل پرداخت کند. گاهی زوج(شوهر) قصد طلاق همسرش را دارد ولی توانایی پرداخت مهریه به صورت نقدی را ندارد؛ در این صورت مرد میتواند ضمن دادخواست اعسار، تقسیط پرداخت مهریه را تقاضا نماید. برای این کار باید به یکی از دفاتر خدمات قضایی برای تقدیم دادخواست اعسار مراجعه نماید.

 

 

 مدارک لازم برای دادخواست اعسار از مهریه :

1-   راًی محکومیت به مهریه

2-   استشهادیه( شهادت کتبی دو نفر که آشنا به وضع زندگی او هستند و از اعسارش مطلعند)،

3-   فرم صورت کلیه ی اموال منقول وغیرمنقول

4-   میزان وجوه نقدی در کلیه­ی حساب های بانکی و فهرست کلیه­ی نقل و انتقالات اموال در یک سال گذشته میشود.

 

 

 

تقاضای مکرر و مجدد درخواست تعدیل مهریه

از آنجایی که وضعیت مالی زوج امری حدوثی و ناپایدار می باشد، میزان دارایی و درامد افراد هر روز تغییر میکند، ممکن است در اثنای پرداخت مهریه مطابق حکم دادگاه ضمن اقساط اوضاع مالی آنها بهتر شود یا حتی بدتر شود. اینها مقدمه ای برای تقدیم دادخواست تعدیل است.

1-در حالت اول ممکن است فرد اوضاع مالی‌اش بهبود یابد به نحوی که از اعسار خارج شود.(مثلا پدر یا یکی از اقوام او فوت شود و از جانب آن شخص زوج، صاحب ارثی شود یا مثلا به سبب ارتقای درجه شغلی اش حقوق ماهانه اش افزایش یابد.) به‌این‌ترتیب زوجه (زن) همواره میتواند تغییر شیوه پرداخت به جهت اضافه شدن آنرا از دادگاه بخواهد.

2- در حالت دوم ممکن است زوج (شوهر) دچار مشکل یا بیماری شود و تا مدتی قادر به کارکردن نباشد یا به دلیل افزایش قیمت سکه و اختلاف فاحش آن با مبنای توافق و دستور پرداخت توسط دادگاه زوج قادر به پرداخت آن نگردد یا مواردی از این قسم دلایل ، به این ترتیب وی (معسر) میتواند تغییر شرایط پرداخت و تعدیل آن را از دادگاه بخواهد (به این وارد درخواست تعدیل پرداخت مهریه می گویند.)

 


موضوعات:
[ بازدید : 735 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به وکیل ملکی متخصص ملک زمین مشارکت است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|